Official

“Official” kelimesi İngilizce kökenli bir lafız olup, kökeni Latince “officium” kelimesine dayanır. “Officium” kelimesi “vazife” yahut “iş” demeına gelir. Kelimenin kökeni Roma İmparatorluğu’na denli uzanır ve “officium” terimi, Roma İmparatorluğu’nda patronaj ve hükümet işlerinde kullanılırdı.

Midi Çağ süresince, “official” kelimesi, hükümet yahut kilise tarafından atanmış bir görevliyi tarif etmek sinein kullanılmaya sarrafiyelandı. Bu görevliler, örneğin ülke daireleri yahut kiliselerde çeşitli işlerle sorumlu olan kişilerdi.

Zamanla, “official” kelimesi elan geniş anlamlar kazandı ve resmi yahut yetkili bir konumda kâin rastgele bir kişhayır tarif etmek sinein kullanılmaya sarrafiyelandı. Hasetmüzde, “official” kelimesi ekseri hükümet, spor yahut iş dünyası kabil resmi bir konumda kâin kişsonra yahut kurumları tarif etmek sinein kullanılır.

Özetle, “official” kelimesinin kökeni Latince “officium” kelimesine dayanır ve Roma İmparatorluğu’nda kullanılan bir terimdir. Zamanla, lafız resmi yahut yetkili bir konumda kâin rastgele bir kişhayır tarif etmek sinein kullanılmaya sarrafiyelamıştır.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir