Ümit Kalko

Ümit KALKO, 1983 senesinde Ankara’da doğmuştur. Lisans eğitimini Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümünde, şiddetli lisans eğitimini Kıymet Saf Üniversitesi Uluslararası İlişkiler ve Küreselleşme Bölümünde tamamlamıştır. Doktora eğitimine Patronaj ve Teşkilat vadiında İstanbul Görgülü Üniversitesinde devam etmektedir.

KALKO, eğitim sektöründe bellik kasılmau, yönetimi, stratejik bellik planlaması ve Türkiye’bile ilk sefer önemli üniversite müesseselerinin Master Franchise bünyelanma projesini gerçekleştirmiş ve sükseyla sürdürmektedir. 2006 yılından hasetmüze kadar eğitim sektöründe sülale olarak birgani markada yatırımları ve ortaklıkları bulunmaktadır. En mefret ideali, bir Türk eğitim markasının bayrağını Türk Cumhuriyetleri’nden başlayarak dünya geneline yaymaktır.

Terbiye, spor, konuşma, ilmî alanlarda ulusal ve uluslararası etkili çhileışmalar yürüten KALKO, birgani ayak topu, basketbol köleübünde reislik ve yöneticilik yapmıştır. Bir yıl reislik yaptığı dönemde tam 32 yıl sonra Silivrispor 2. Lige çıkmış, yönetiminde zemin aldığı Oylumluçekmece Basketbolspor ise Beko Basket Ligi’ne yükselmiştir. KALKO; bunların cihetı teselsül Türkiye’nin en mefret özel meslek ve çörek derneği olan TÖDER’bile 6 yıldır dümen kurulunda zemin almaktadır.

KALKO, eğitim vadiında yaptığı sükselı methalimlerden dolayı birgani deri, vakıf, dergi ve STK tarafından “Yılın Terbiye Methalimcisi” ödülüne layık görülmüştür.

KALKO, 2018 yılından itibaren kurduğu toplumsal yardımlaşma vakfında eğitim vadiında projeler yürütmektedir. Her yıl birgani öğrenciye burs imkânı sağlayıcı KALKO, memleketi olan KarsKağızman Karabağ Köyü’nde rahmetli babası Resul Kalko’nun adını haiz bir anaokulu ve ilkokul ile yanında öğretmenleriçin lojman yapmış oldurıp Ulusal Terbiye Bakanlığı’na bağış etmiştir.

Ümit KALKO, Avukat Senem Yorulmaz Kalko ile evli ve Elif Sare ve Yusuf Ali isimlerinde dü çocuğu vardır.

Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir